آدرس سایت استانداری بوشهر

site-ostandari-boushehr

این بخش را به معرفی سایت استانداری بوشهر اختصاص دادیم. پرتال استانداری بوشهر ostb.ir است. در این سایت اطلاعات و اخبار در رابطه با استانداری بوشهر را می توانید مطالعه نمایید.

در این سایت اطلاعاتی درمورد همایش ها، دفاتر ستادی، فرمانداری ها و … را می توانید دریافت کنید.

آدرس پرتال استانداری بوشهر:

http://ostb.ir

 

 

شماره تلفن های ضروری و مهم استان بوشهر

شماره تلفن های ضروری استان بوشهر از جمله آتش نشانی، اتفاقات آب، اتفاقات برق، اتصالات برق، اداره تشخیص هویت، اداره گذرنامه، اداره گذرنامه هوایی، اطلاعات پرواز، اورژانس، بازرسی و تخلفات اقتصادی، بیمارستان امیر المومنین، بیمارستان خاتم الانبیا، بیمارستان سلمان فارسی (تامین اجتماعی)، بیمارستان فاطمه زهرا، بیمارستان مهر(برازجان)، بیمارستان امام خمینی (کنگان)، درمانگاه بوعلی (کنگان)، درمانگاه امام موسی کاظم (برازجان)، درمانگاه شهید مطهری (گناوه)، درمانگاه شهید مطهری (گناوه)؛ درمانگاه مبعث (بوشهر)، پزشکی قانونی و پست تصویری.

برای دریافت شماره، روی عکس زیر کلیک کنید.

tell-zaroori-ostan-boushehr

آشنایی با استانداران بوشهر از آغاز انقلاب تا سال ۱۳۹۳

آشنایی با استانداران بوشهر از آغاز انقلاب تا سال 1393

آشنایی با تمامی استانداران بوشهر از آغاز انقلاب تا سال ۱۳۸۳

این بخش را  به، استانداران محترم بوشهر اختصاص دادیم. در اینجا استاندارها را معرفی کرده و دوره ی استانداری هر یک را ذکر می کنیم. تا با کسانی که به استان بوشهر خدمت کرده اند بیشتر آشنا شده و از آن ها بدین نحو قدردانی کنیم. و بدانند که، هر کسی که برای استانمان زحمت کشیده را از یاد نخواهیم برد.    ادامه خواندن آشنایی با استانداران بوشهر از آغاز انقلاب تا سال ۱۳۹۳

چهره های سرشناس استان بوشهر چه کسانی هستند؟

چهره های سرشناس استان بوشهر چه کسانی هستند؟

هر استان و منطقه ای دارای چهره های سرشناس و برجسته ای است که از گذشته معروف بوده اند. هر یک با اقدامات مثبتی که انجام داده اند نام خود را در لیست چهره های سرشناس ثبت کرده اند.

در این بخش، نام برخی از افراد آشنا و نامی در استان بوشهر را ذکر می کنیم. در بخش های دیگر سعی می کنیم در مورد این بزرگان بیشتر بنویسیم.

  • منوچهر آتشی شاعر نوسروده‌های بومی
  • خالو حسین دشتی
  • غضنفرالسلطنه برازجانی
  • رئیس علی دلواری
  • غلامرضا دادبه استاد برجسته موسیقی سنتی
  • صادق چوبک نویسنده رمان تنگسیر
  • منیرو روانی پور داستان نویس
  • علی باباچاهی شاعر
  • میرزا محمد جعفر خان حقایق نگار خورموجی فاش کننده راز قتل امیرکبیر

مساحت و جغرافیای استان بوشهر

مساحت و جغرافیای استان بوشهر

در این بخش با مساحت و جغرافیای استان بوشهر، بیشتر آشنا شوید. استان بوشهر با مساحتی در حدود ۲۳۱۶۷ کیلومتر مربع بین ۲۷ درجه و ۱۴ دقیقه تا ۳۰ درجه و۱۶ دقیقه عرض شمالی و ۵۰ درجه و ۶ دقیقه تا ۵۲ درجه و ۵۸ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و در جنوب ایران واقع گردیده‌است. این استان، از شمال به استان خوزستان و قسمتی از استان کهلیکویه و بویراحمد، از جنوب و مغرب به خلیج فارس و قسمتی از استان هرمزگان و از شرق به استان فارس محدود می‌گردد. استان بوشهر دارای ۹ شهرستان به نام‌های بوشهر، تنگستان، دشتستان، دشتی، دیر، کنگان، گنـاوه، جم و دیلم است.