با محمود جهان ، خواننده ی محبوب بوشهری بیشتر آشنا شوید

با محمود جهان - خواننده ای از بوشهر بیشتر آشنا شوید

بیوگرافی و زندگینامه زنده یاد استاد محمود جهان (پولادی) خواننده ی بوشهری که با آهنگ های شاد و قشنگش دل بسیاری از ایرانیان داخل و خارج از کشور را شاد کرد. او در سال ۱۳۳۰ در آبادان و در محله احمدآباد بدنیا آمد. وی کارمند بازنشسته شرکت نفت می باشد. تک پسر او امید جهان است که او نیز مانند پدر اهل موسیقی است. پدر جهان که اهل تنگستان بوشهر بود شروه خوانی می کرد و از جمله چهره های شناخته شده این شهر بود. وی در ابتدای انقلاب با اجرای ترانه یا الله یا خدا در برابر بنیانگذار انقلاب اسلامی نماد بزرگی و همدلی و اتحاد مردان تنگستانی را به نمایش گذاشت.این خواننده محبوب بندری خوان در سال ۱۳۵۵ توسط آقای بهمن خوش خلق به همراه یداله رضازاده به تهران آمد و برای اولین بار با هدف آلبوم در استودیو ۴ اثر ارکستری ضبط کرد. از سال ۱۳۶۶ تا امروز ۳۲ کاست از جهان در بازار ارائه شده و محبوب ترین آثار او عبارتند از: هله دان، یاد کارون، پریای دریا و ای واله.

ادامه خواندن با محمود جهان ، خواننده ی محبوب بوشهری بیشتر آشنا شوید

اطلاعاتی درباره زایر محمد علی فایز

 

در این بخش اطلاعاتی درباره زایر محمد علی فایز در اختیار شما می گذاریم. زایر محمد علی فایز در سال ۱۲۵۰ ه.ق در کردوان متولد شد. محل سکونت وی در دشتی بود. ایشان در سرودن دو بیتی مشهور بودند. زایر محمد علی فایز در سال ۱۳۳۰ ه.ق فوت شد و محل تدفین او نجف اشرف می باشد.

در مورد شیخ حسین چاه کوتاهی بیشتر بدانید

sheykh-hossein-chahkootahi

 

اگر می خواهید در مورد شیخ حسین چاه کوتاهی بیشتر بدانید این مطلب را بخوانید. البته این مطلب خلاصه ای از زندگینامه ایشان است. شیخ حسین چاه کوتاهی در سال ۱۲۷۳ هجری قمری و به عبارتی در سال ۱۲۳۳ هجری شمسی در چاهکوتاه متولد شد. وی در چاهکوتاه زندگی می کرد. مبارزات مسلحانه از جمله فعالیت های ایشان بود. که در سال ۱۳۳۸ هجری قمری و یا به عبارتی در سال ۱۲۹۸ هجری شمسی در چاهکوتاه فوت شد. محل تدفین و آرامگاه شیخ حسین چاه کوتاهی در جوار امام زاده عبدالمهیمن می باشد.

زندگینامه ای کوتاه از شهید ابوتراب عاشوری

shahid-abootorabi

 

در این بخش با زندگینامه شهید ابوتراب عاشوری آشنا می شویم. این بیوگرافی کوتاهی از ایشان است. او در سال ۱۳۱۲ هجری شمسی در روستای حیدری (شهرستان دشتی) متولد شد. وی در شهر بوشهر سکونت می کرد. فعالیت شهید ابوتراب عاشوری در مبارزات مذهبی – انقلابی بوده است. که در ۱۳ آذر ۱۳۵۷ هجری شمسی در بوشهر به شهادت رسید. پیکر آن مرحود در شهر چغادک دفن شده است.

خالو حسین بردخونی چه کسی بود؟

Khalo.hossein

 

در این بخش اطلاعاتی از خالو حسین بردخونی در اختیار شما می گذاریم. درمورد تاریخ تولد، فوت و … او بیشتر اطلاعات کسب کنید. وی در سال ۱۲۸۵ هجری قمری / ۱۸۶۵ م در بردخون متولد شد و در همان بردخون زندگی می کرد. که در سال ۱۳۲۵ ه.ش فوت کرد. آرامگاه ایشان در نجف اشرف می باشد. نوع فعالیت وی مبارزات مسلحانه بود.