دو تصویر زیبا و دیدنی از خلیج نایبند

نایبند که نای بند نیز نوشته می شود نام خلیجی در بوشهر می باشد که نخستین پارک ملی دریایی کشور است. خلیج نایبند، یکی از مکان های تفریحی و دیدنی استان بوشهر می باشد. خلیج نایبند، یکی از آثار دیدنی بوشهر می باشد که با سفر به این استان، پیشنهاد می شود از این مکان دیدن فرمایید.

 

دو تصویر زیبا و دیدنی از خلیج نایبند

ادامه خواندن دو تصویر زیبا و دیدنی از خلیج نایبند

عکس زیبای قلعه محمد خان دشتی یا قلعه خورموج

تصویری که مشاهده می کنید قلعه خورموج است که با نام قلعه محمد خان دشتی نیز از آن یاد می شود. این قلعه ی تاریخی در شهرستان خورموج در استان بوشهر واقع شده است. برای مشاهده عکس در سایز بزرگ تر روی آن کلیک کنید.

بسیار زیباست. لازم است از این بناهای تاریخی با دقت بیشتر مراقبت کنیم.

عکس زیبای قلعه محمد خان دشتی یا قلعه خورموج

آشنایی کوتاه با اسامی مراکز دیدنی

جنگل گلوبردکان ریز

 

۷ تا از مراکز دیدنی استان بوشهر عبارتند از:

  • قنات‌های روستای تشان
  • حسینیه ریز
  • مسجد دوره اسلامی ریز
  • کوه پردیس (پدری)
  • امامزاده بی‌بی بانو
  • امامزاده هاشم (پیر بیراهه آبگرمک)
  • جنگل گلوبردکان ریز

 

جابجایی جمعیت و مهاجرت در استان بوشهر

جابجایی جمعیت و مهاجرت در استان بوشهر

در این بخش می خواهیم درمورد جابجایی جمعیت و مهاجرت در استان بوشهر صحبت کنیم و در این زمینه اطلاعات شما را بیشتر کنیم. منطقه بوشهر به لحاظ موقعیت سوق الجیشی و وجود شرکت‌های بزرگ نفتی واجرای طرح‌های صنعتی بزرگ مانند نیروگاه اتمی بوشهر و کشتی سازی، نیروی انسانی فعال استان‌های مجاور و مناطق دیگر را به خود جذب کرده‌است. در داخل منطقه نیز جابجایی جمعیّت افزایش یافته‌ است، زیرا به علّت کمبود امکانات کشاورزی بویژه کمبود آب و زمین های مورد نیاز و نبودن امکانات رفاهی و نیز پایین بودن سطح درآمد کشاورزان، مهاجرت روستائیان به شهرهای استان شدت گرفته‌است. به علّت نزدیک بودن این استان به شیخ نشینهای خلیج فارس، عدّه‌ای از اهالی منطقه، برای کار و امرار معاش به کشورهای واقع در کرانه خلیج فارس و دریای عمان مهاجرت کرده‌اند.